Cumartesi, Mart 18, 2017

Findex'ten Kredi Notu Nasıl Öğrenilir - SMS ile Kredi notu öğrenme

findeks ücretlimi


Findeks Nedir?
Türkiye’nin dokuz bankasının girişimiyle kurulan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. Tarafınca kurulan platformlardan biri olan Findeks, bireylere ve gerçek sektöre yönelik olarak tasarlanmış olan finansal hizmet platformudur. Finansal denetim hizmeti sağlan Findex ile bankalar ve öteki finansal kurumlardaki kredi borçlarını, limitlerini ve kredi notunuzu takip edebilirsiniz.

Findeks’e Üye Olma
Findeks kredi notu sorgulama sitesine iki türlü kayıt yolu bulunmaktadır. Findex Bireysel üyeliği için findex.Com adresinin en üstünde “GİRİŞ YAP” butonuna bastıktan sonra bireysel üyelik için adımlar takip edilerek ücretsiz üye olunabilirsiniz. Findex Ticari üyelik için ise  “GİRİŞ YAP” butonuna tıklandıktan sonrasında ticari üyelik başvuru formu doldurulur. Ticari üyelik için aktivasyon işlemi KKB’de hizmet veren bankalar aracılığıyla yapılmaktadır.

Findeks’ten TC Kimlik No İle Kredi Notu Öğrenme
KKB servisi Findeks.Com üzerinden kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için findeks.Com’a üye olmak gerekir. Findex’e üye olmak ücretsizdir. T.C. Kimlik numarası, kişisel kimlik detayları ve etken bir cep telefonu numarasıyla Findex.Com’a üyelik gerçekleştirilebiliyor.
Kredi Sorgulamak İçin Takip Edilecek Adımlar:
◆ İlk olarak Findeks’e üye olmanız gerekli (yukarıda anlattık),
◆ Üyelik olduğunuz sırada verilen cep telefonunuza gelen kod ekrana girilir,
◆ sonrasında kredi notu sorgulama sekmesine tıklanır,
◆ Kredi notu sekmesine tıklandıktan sonra ödeme ekranını önünüze gelecektir; sizlerin verdiği kredi kartı veya banka hesabından kredi notu sorgulaması için işlem ücreti alınır,
Ücretin ödenmesinin ardından kendi kredi notu raporunuza ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda üyelikte verdiği cep telefon numarasına SMS ile bireyin kredi notunun kaç olduğu gönderilir. Tekrar sorgulama yapmadığınız taktirde Findex üyeliğiniz için ek ücret alınmaz. Tekrar sorgulama yapmak isterseniz aynı ücret yeniden sizden kesilir.

Avea(Turk Telekom), Turkcell, Vodafone Findex SMS ile Kredi Notu Öğrenme
Findex sitesinin operatörler ile anlaşması kullanıcılara kredi notları öğrenme konusunda kolaylıklar sağladı. Kolay birkaç adım ile artık kredi raporunuz telefonunuza sms yoluyla gelmektedir. Kredi notu bankalar kredi verecek kişilerde önemli olarak gördüğü kriterdir. Sizlere gelen kriterde not olarak 1 en riskli grubu, 1900 ise en az riskli müşterileri gösteriyor.
Avea, Turkcell ve Vodafone operatöründen SMS ile Findex kredi notu öğrenmek için ileti kısmına T.C Kimlik Numaranız boşluk Doğum yılınız 1122’ye kısa bildiri olarak atmanız durumunda Kredi Notunuz SMS olarak cep telefonunuza gelecektir. (Ör: 12345678911 1987) Sorgulama ücreti bütün operatörlerde 9 liradır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Rast gele yazılar

karışık yazılar